Menu Zavřeno

Aktuality 2010

5.12.2010
kalamitní stav trvá, my stále cestujeme s koněm (Countrym), tentokráte však opraveným Mišákem do Hradišťka na cvičitelák. Cvičitelák udělali z osmi lidí jen tři. Míša díkybohu mezi nimi!!! Gratulace k heroickému výkonu s Countrym. Country pak pokračoval v cestě do Paceřic, obsednutá Píďa z Paceřic zpět na pastviny do Přílep (pod sedlem je to tedy pěkný drak – frčí a frčí).
Video

4.12.2010 – Prodán Andrés sympatickému páru doadé Boleslavi. André na papání ochotně nastoupil a cestu absolvoval celkem v klidu. Dopravou jsme nakonec strávili celý den, nestartovalo auto , tahací auto Péťových rodičů se nepodařilo narychlo opravit. Vlek byl zabarikádovanej a přimrzlej. Na benzínce se nám auto zamklo a nešlo odemknout. No prostě paráda. Všude sníh, my na kalamitních silnicích s dodávkou a koněm. Nakonec jsme na místo určení dorazili o 4 hodiny déle, ale ve zdraví. Andrés má jako spolubydlící 12ti letou ryzku, ne o moc vyšší než on. V boxíku se tvářil spokojeně.

17.11.2010 – přivezli jsme schvácenou kobylku Pollynku (strakatá ponička). Polly chybí více jak 1/3 kopytní kosti, kopytní kost má rotovanou přímo k zemi. Kobylku zkusíme ošetřit tzv. tenotomií šlachy hlubokého ohybače ( přetnutím), uvidíme, jak jí dokážeme pomoci.

19.11.2010 – Pollynce jsme provedli radikální korekturu. Snížili jsme patky cca o 3 cm, odrašplovali skoro celou přední stěnu kopyta, řezem jsme oddělili již odrůstající rohovinu od korunky. Polly vše trpělivě snášela. Je fakt zlatá.

21.11.2010 – Pollynce jsme přetnuli hluboký ohybač na obou předních nohách. Kopytní kost se derotovala, ponička je schopna krok prodloužit, nechodí jak na chůdách, tak uvidíme, budeme doufat, že to Polly vybojuje.

24.11.2010 – Zrentgenována horší levá noha, pravá noha bez jakékoliv rotace, levá bohužel stále docela dost rotovaná. Na levou nohu na tvrdém podkladě mírně kulhá.

26.11.2010 – Další razantní vystrouhání LP patky. Znovu sníženy cca o 1 cm až na průsak krve, odrašplována dorzální stěna dle RTG. V oblasti hrotu kopytní kosti rohovina měkká. Polly na tvrdém na LP kulhá.

30.10.2010 – Odvezena Píďa (Fiery Diamond) na výcvik a obsednutí k Míše do Paceřic u Liberce. Píďa odešla od stáda, luxusně nastoupila do vleku a cestu zvládla bez nejmenších problémů, jako profík. Sice svou druhou mamku (Míšu) hned po příjezdu nakopla, dál se ale chovala způsobně. Sedlo ani jezdce vůbec neřešila, a tak už Míša v terénu kluše.

10.10.2010 – Dnes jsme prodali Pergii slečně Vaškovské do Stránčic. Myslím, že lepší páníčky jsme Pergii zajistit nemohli. Doufám, že bude spokojená nejenom Pergie, ale i noví majitelé.

7.10.2010 – Dnes jsme si přivezli nový přírůstek. 5ti letá klisnička welsh cob Vazan Camilla slepá na 1 oko. Kobylku jsme pořídili společně s hřebčínem Wildmane. Camilla se nám exteriérově moc líbí, loni dala pěkného hřebečka. Uvidíme, jak se jí bude dařit u nás. Vrátila se nám z pronájmu Melody, je březí po plnokrevném arábkovi Shaikh El Sherif naší kamarádky Mariny Novotné. Odvezena byla klisna Karsen, bohužel jalová. Hříbátko vstřebala, kobylka pravidelně říjela a nechala se připouštět, i když už byla březí.

24.9.2010 – Máme nový přírůstek, tentokráte psí. Dennynka je Jack Russel z chovu M. Wimmerové z Čestína. Fenka na mě tak dlouho dorážela, až jsem v autě skončila s bedýnkou s psíkem. Megginka nevěřila svým očím, žárlila a štěně několikrát upozornila, že tohle je JEJÍ domov. Dnes jsou velké kamarádky, blbnout, zlobí a jsou na zabití-obě.

23.9.2010 – Poslední diagnostiky březosti. Příští rok budeme mít 7 mimin.
Iron Lady Moonlight x Bonsaj
Bjuty x Bonsaj
Editha x Bonsaj – Tabary x Bonsaj
Fiery Rose x Bonsaj
Fiery Diamond x Pretoria Raven
Melody x Shaikh El Sherif
Bonsaj měl letos 24 klisen, Raven 3 klisny a Country 6 klisen.
První mimi se narodí už v lednu!!

22.9.2010 – Prodán náš milovaný Trneček. Musela jsem se hodně přemáhat, abych Trndu z vleku zase nevyložila. Na cestu dostal spoustu mrkviček a pusu na čumáček. Prodej jsme všichni obrečeli. Tak Trnečku, doufám, žeadou slečnu moc nebudeš zlobit. Měli jsme tě všichni moc rádi.

21.9.2010 – Dušinka březí, napopáté !!!!

9.9. Přivezena Máša na připuštění Bonsajovi – strakatá ponička bez původu

4.9. Připuštěna klisna sekce B naší kamarádky Helenu Holé Bonsajem – klisna Limetree Lancer Evo

29.8.2010 – Trn odvezen na pastviny do přílep, prodána Cetrin Tereze Jirglové do Unhoště, moc se jí nechtělo nastoupit, mimi cestovalo uplně v pohodě.

28.8.2010 – – Trneček závody v Rudné. Dnes absolvoval Trnda závody s Míšou v Rudné. 90 cm šli moc pěkně, čistě, 100 cm dokončili s dvěma chybama.

21.8.2010 – Lenka s Countrym jeli na závody do Židovic. Do 110 cm se žolíkem šli čistě, skončili na 30.místě z 88 koní, dvoufázové skákání 110/120 také čistě – na 24.místě ze 70 koní.

11.8.2010 – Dnes u nás byla fotografka Zuzana Kubacová. Fiery Diamond a Tabary jsou březí.

17.8.2010 – – Raven a Bonsaj se dostali k sobě, ráno jsme našli Bonsaje se stádečkem Ravena, nikdo z nich nic neřešil, tak to kluci mají sečtené, jsou ve výběhu spolu bez kobylek.

11.8.2010 – Přivezli jsme si dva nové koníky, 7-letého valáška Andrého a 11ti – letou klisničku Pergii. Oba ve špatném výživném stavu z rozpadlého jezdeckého klubu ve Smečně.

1.8.2010 – Připuštění Oedety z Unhoště Bonsajem.

červenec – Country připustil Benefiku, majitelkou je Tereza Jirglová z Unhoště, ČT klisna, isabela a haflingu Milku od p.Hrdiny z Řep

31.7.2010 – Přivezena ponička Karsen, isabelka na připuštění Ravenem, majitelem je paní Pospíšilová z Berouna.

25.7.2010 – Závody v Rudné. Míša s Trndou 90 cm šli čistě, točili na místě, a tak docela slušně nahnali čas – a to tam lidi jezdili jak tryskáči , s přehledem uhájili 3. místo z cca 30 startujících. 100 cm dokončili čtvrtí z osmi se 4 tr.body. Docela slušný výsledek.

24.7.2010 – Cetrin se narodilo dlouho očekávané mimi – hřebeček – ve 2:30. Musím říct, že Cetrin nám, tedy hlavně mě (Petra) docela dala. Poprvé jsem jí hlídala 7.7., na vemínku krystalky, nohy pocákané, břicho vzadu, celá povolená a ono nic. Teď už vím, že nemá smysl hlídat kobylu s čirým sekretem z vemínka, všem to tvrdím, a sama hlídám. 5 dní před porodem byl sekretíku podobný a neprůhledný, takže nám nezbylo než hlídat. Z pátku na sobotu hrozně lilo, zavřeli jsme Rose s mimi a Cetrin do boxů a nebylo kde spát. Cetrin kapaloíko, tentokrát se mnou u koní spal Péťa. Původní myšlenka přespat v autě před boxama byla nereálná, výběh byl celý podmáčený, nedalo se tam s autem zajet. Báli jsme se, že nesjedeme kopec k boxům, ale my jsme se k němu ani nedostali, skončili jsme napasovaní v ohradníku vedle silného stromu. Auto jak prase. My zmoklí 150 metrů od boxů. V 0:30 jsem Kačenu zkontrolovala,íko teklo čůrkem. Zůstala jsem u ní, snažíc se přinutit v rohu usnout. Kačena o mě věděla a byla docela nervní. Vzhledem k tomu, že jsem nehodlala zmizet (to si jen myslela, skoro jsem to vzdala. Už jsem se skoro zvedala, když začla rotovat po boxe. Vypadalo to, že jakmile na chvíli zmizím, porodí), začala rodit. Plodové vody vychrstla 10 cm od mé hlavy, asi za trest, nebo abych případné komplikace zblízka viděla. Vše proběhlo ok, s hříbátkem jsme jí opatrně pomohli a pak už jen sledovali, jak se mimi pokouší postavit a nabumbat. Mimi je šikula, cecíky záhy objevil, a tak jsme se v půl 6 ráno dostali do postele. To je naposledy, co hlídáme bez pomocné techniky, dospávala jsem to týden.

20.7.2010 – Přivezeny 2 klisny – ČT – strakatá Mona a WPA Trawel Rivalita naší kamarádky Markéty Primasové, na připuštění Bonsajem.

15.7.2010 – Přivezena WPBr klisna Dollom Hallowen po Shalom na připuštění Bonsajovi. Moc se mu líbila, na bílé je zatížený.

10. 7. 2010 – Byla u nás fotit Zuzka Buráňová. Odchytli jsme polodivokou Fragrance s přesunuli jsme jí do stáda březích klisen. Nastoupila sama do vozíku, v klidu si nechala nasadit ohlávku, odčervit se. Uvidíme jak se zlepší ve stádě vlezlích potvor.

3. 7. 2010 – Dnes jsme se zúčastnili výstavy Welsh pony a cob v Plasech. Vyrazili jsme s velkou časovou rezervou, kterou jsme však téměř okamžitě ztratili na dálnici na Plzeň. V zácpě jsme strávili 1 hod 45 min, všichni totálně pečení. Koníci nás reprezentovali stejní jako v Pardubicích (Lady, Eda, Edita s Berenikou). Místo Lenky s Jindrou s námi vyrazila Péťova sestra Radka, na místě nám pomohli připravit koníky Lucka se svým přítelem z Hudlic (majitelka Galiny a Pohádky), a Market s Péťou. Všem zúčastněným za pomoc děkujeme, bez ní bychom se neobešli.
Edith s Berenikou byli ve své třídě sami, takže jsme získali 2 zlaté stužky, Editka chodila pěkně, ale posuzovateli se nezdála v příliš dobré kondici, Beny byla neochotná, unavená, nechtěla ani moc klusat, natož předvést své prostorné chody. 3 hodiny na vleku udělaly své. Eda jak jinak. Zlobil. Před vstupem do kruhu chodil docela pěkně, klusal, byl ovladatelný, ve výstavním kruhu mě vláčel, neklusal, stavěl se na zadní. A tak jsme skončili druzí ze dvou. Limetree Millepede porazila nejen Edu, ale i Editku a malou Beny, takže na nás zbyl pouze vícešampion kategorie, který získala Edith. Posuzovateli se až na kondici líbila. Reputaci nám napravila Ladyna, ve své třídě byla jediná (žlutá stužka), v šampionátu kategorie jsme si moc velké naděje nedělali. Pretoria Cascade je fakt nádherná, Erfan Cadi-Mai nás přesvědčivě v Pardubicích porazila, Mojmírův Joyton Easter Sundae zase doslova plaval. Lady se moc líbila, a tak jsme naprosto nečekaně získali titul vícešampiona kategorie, šampionem se stala Pretoria Cascade. Večer jsme odvezli domů Galinu a Pohádku, Galinu připustíme u Lucky doma v Hudlicích.

27. 6. 2010 – Rose má mimi. Krásného hnědého hřebečka s hvězdičkou po černém kobovi Wizardovi. Hřebeček je velmi komunikativní, z našich hříbat je nejméně bázlivý, klidně spinká a nechá se muchlovat a drbinkat. Rose ho vypkla bez naší pomoci a malý plyšáček (Alpinhorse For Pleasure) se má čile k světu. Hřebeček je na prodej, takže kdo chce luxusního koníčka do sportu, ale i pro radost, přijeďte se juknout.

25. 6. 2010 – Připuštěna Lara Bonsajem. Majitelka Lary je Tereza Jirglová z Unhoště.

20. 6. 2010 – Country s Lenkou – závody na Císařském ostrově. Zase jsme přijeli na poslední chvíli a jako naschvál jsme šli hned osmí. parkur postupka do 110 čistě, Country šel moc pěkně, 110/120 (se strachem z velkých skoků) také čistě. Všichni jsme byli nadšení, super !

19. 6. 2010 – Národní šampionát welsh pony a cob v Pardubicích. Do pardubic jsme vyrazili se 4 poníky (Eda, Lady, Berenika a Edita) v sestavě Lenka s Jindříškem, a já (Petra) s Péťou. Moc jsme nestíhali, i když jsme měli den předtím vykoupáno a koníci byli na noc v Rudné. Lady se posuzovateli docela líbila, ve třídě byla sama, a tak máme první místo a pohárek. Češi jí hodnotili jako lepší průměr, ale i tak splnila podmínky HPK a AP.Takže naše druhá klisna zapsaná v akceleračním programu. Editha vybojovala krásné třetí místo ve své třídě z pěti koní, porazili nás obě bělky z hřebčína Karlen ( Apollon Harebell – matka Edithy i Edy i Apollon Celebration). I v hříbatech jsme získali s Berenikou třetí místo – opětovně poraženi zástupci hřebčína Karlen. Beny byla unavená a moc se nepředvedla. Ostatní hříbátka blbnuli, Beny byla až moc způsobná a hodná, při dekoraci spinkala. Zato Eda řádil jako černá ruka, zlobil, stavěl se na zadní, nechtěl klusat, no zkrátka super předvedení, super ostuda. Snad příště napravíme. Protože byl ve třídě sám, máme stužku a pohárek za první místo. Máme co zdokonalovat, ale akcelerační program je náš!

15. 6. 2010 – Báseň, Babeta, Paloma, Pohádka jsou březí.

12. 6. 2010 – Dnes jsme se zúčastnili neoficiálních závodů v Kovárech ve složení Trn – Míša, Country – Míša, Lenka. S Countrym Míša startovala v drezurní soutěži Z3, vybojovali krásné třetí místo z 6 ti startujících, S Trndou v L8 skončili třetí ze 7 startujících. Trn s Míšou absolvovali soutěž 80/90 cm se 4 tr.b, soutěž šli na stihle v klidu, takže paráda. Country s Lenkou startovali ve dvou soutěžích , 90/100 čistě, 100/110 s osmi tr.b., Country šel moc pěkně, ve vyšší soutěži šel čistě jen jeden z 5 koní, ostatní měli 8 tr.b. a více. Vzhledem ke klidnému tempu si domů odvezli dvě bramborové medaile.

3. 6. 2010 – Cipísek půjčen Mílovi Vítkovi do pronájmu, Melody dána do nájmu Marině (pokus o embryotransfer), Trn odvezen k Míše do Rudné

22. 5. 2010 – Potvrzena březost u Odií

25. 5. 2010 – Odií odeslána domů, Bjuty potvrzená březí, Pohádka připuštěna ve volnosti Ravenem, Galina Bonsajem

29. 5. 2010 – Přivezena pony klisnička Paloma s 9ti denním hříbětem na připuštění Bonsajem

29. 5. 2010 – Přivezena Bonnie na připuštění Countrymu, loni napoprvé nezabřezla a dále nepřipouštěna

16. 5. 2010 – Bonsajovi přivezena mini WPBr Dušinka na připuštění

18. 5. 2010 – potvrzena březost u klisen Edith, Rytmika. U klisny Suzane objevena výduť na aortě (možná komplikace při porodu), nebude již připouštěna dále

15. 5. 2010 – Lenka s Countrym absolvovali ofic. závody na Císařském ostrově stupně Z čistě, v klidném tempu, takže super! Countrymu přivezena na připuštění ČT klisna Minerva ze Zbečna.

12. 5. 2010 – Přivezena z Třeboně na připuštění čistá B welsh ponička dovezená z Holandska Hornmoor´s Donna.

9. 5. 2010 – Přivezen náš nový a již poslední přírůstek roční hřebeček po Frankenhoehs Amor od Blanky Boudíkové ze Zásady.

8. 5. 2010 – Přivezeny další klisny na připouštění, tentokráte WPBr Galina Bonsajovi, líbivá klisna bez původu Pohádka Ravenovi

1. 5. 2010 – Bonsaj půjčen Radimovi do Trňáku na inseminaci klisny s hříbětem.

2. 5. 2010 – Countrymu dovezena na připuštění 20ti letá plnokrevná klisna Habeš

4. 5. 2010 – Přivezena na připuštění klisna Odii, malá ponička shetlandského typu

7. 5. 2010 – Melody a Trn vráceni na měsíc do Přílep

29. 4. 2010 – Prodán Dollom Young Countryboy na Moravuadému sympatickému páru

27. 4. 2010 – Připuštěna Básnička Bonsajem.

25. 4. 2010 – Přivezení Tabary do Přílep spolu se setrou Básničkou (matka Bjuty). Báseň přivezena na připuštění Bonsajem.Koupena Fragrance od Heleny Holé. Roční klisna welsh pony typu cob dovezená loni od Rašky, při osahávání si urvala kolaterální vazy ve spěnce. Nyní je 4 měsíce po uraze a má sundán kast.

19. 4. 2010 – Připuštěna Bonsajem klisna Suzane, 12 let

24. 4. 2010 – Připuštěna Edith Bonsajem

13. 4. 2010 – Připuštěna Bonsajem klisna Benefika ,ČT, isabela a welsh B ponička Rytmika. Obě u nás ustájené.Bonsaj, Countryboy absolvovali odběry spermatu – zamraženy 2 skoky. Oba mají dobrou hustotu a pohyblivost. Cipan přivezen do Přílep kvůli prubování klisen.

10. 4. 2010 – Zaplatili jsme zálohu za klisnu Tabary( tmavá ryzka, 10 let, po Shalom). Naše další čistá B klisna dovezená ze Slovenska rodinou Jarolýmků. KVH cca 137 cm.

10. 4.2010 – Závody v Rudné. Dnes jsme se zúčastnili pakurových hobby závodů v Rudné s koňmi Cetrin (60 cm), Trn (80 cm), Country (80, 100 cm). Cetrin s Míšou absolvovala svůj první parkur v životě, navíc v 7.měsíci březosti, šla moc pěkně, bez chyb. Trnda (Míša) byl po delší době vytažen na závody, byl nervní a bez gumového sněhuláka pěkně fičel. Parkur absolvoval v rychlejším temppu bez chyb. Country šel s Lenkou svoje první letošní parkury, oba moc hezky zajeté, v klidu, 80 cm čistě a na metru s jednou chybou. Super závody, byli jsme spokojeni.

10. 4. 2010 – Přivezena Countrymu na připuštění klisna Lady, bělka, ČT po 586 Santoni 2.

1. 4. 2010 – Přivezena bílá WPBr Babeta z Třebichovic – 3 letá kobylka po Langas Trinket na připuštění k Bonsajovi

31.3 . 2010 – Countrymu se narodilo mimi – černý hřebeček s lysinkou

28. 3. 2010 – Bjutynka znovu říjí, návrat Lady s Cetrin do Přílep, Trn a Melody odvezeni k Míše – tedy odvezeni… všichni šli po svých

19. – 21. 3. 2010 – Lenka s Countrym na skokovém soustředění s Mílou Vítkem – Rudná.

Lady je po velkém boji konečně březí, ovšem aby jsme se moc neradovali, možná čeká dvojčata. Podle velikosti plodu by hříbě (hříbata) měla přijít na svět cca 30.12.2010

3. 3. 2010 – Připuštěna Bjuty Bonsajem. Bjutynka neustále trhala pásky a chodila si, kam se jí chtělo, a tak skončila v Boníkově výběhu s ovcema. Boník je velmi spokojen.

14. 2. 2010 – přivezení Editky s malou Berenikou z Bruntálu. Strávily na vozíku 5 hodin, ale celou cestu absolvovali skvěle. Editka je docela dost dominantní, a tak nám doma srovnala celé stádo až na Melinku.

6. 2. 2010 – Cetrin a Lady odvezeny do Rudné u Prahy na výcvik k Míše

23. 1. 2010 – Zaplacena záloha za klisnu Apollon Edith Piaf s 2 měsíční kobylkou Berenikou po Apollon Deep Purple.

23. 1. 2010 – Prodán Gastík do Sedlčan, k dalším 2 koníkům (krásní shagya arábci). Z výběhu od kámošů se mu moc nechtělo, ale nastupování i cestu zvládl statečně. Tak Gastíku nezlob , ať tě mají páníčci rádi.

16. 1. 2010 – Prodána Dewora do Frýdlantu. Bude sloužit jako rekreační koník malé 9-ti leté slečně.

10. 1. 2010 – Z Klatov přivezen Cipísek, tentokráte putuje k Market do Jíloviště. Cípa nastoupil a odjel, prostě náš profi pony, stále stejný nadupaný frčič.

3. 1. 2010 – Dewora odvezena do pronájmu k Jasaně. Bydlí ve stodole, vozí děti a tváří se spokojeně.