Menu Zavřeno

Aktuality 2012

30. 12. 2012 – Dnes jsme odvezli do výcviku Áju (Dollom Amors Magic) k Šárce Němečkové do Karlových Varů a klisnu Iron Lady Moonlight do pronájmu 10-ti leté Klárce Kumičíkové taktéž do Karlových Varů

30. 12. 2012 – dnes jsme odvezli Fiery Diamond do vytrvalostního tréninku k Marině Novotné do Mníšku pod Brdy. Uvidíme jak se nové dvojici bude ve vytrvalosti dařit. Držíme palce.

17. 12. 2012 – Přivezen 2,5 letý hřebeček welsh pony sekce B Grand From Tofi po Breeton Stone z Emelly´s Gonda

10. 12. 2012 – Dnes naše kamarádka Lenka – Péťi sestra – vezla Gasáka na kliniku do Heřmanovýho Městce – na ortopedické vyšetření a případné přetnutí anulárního vazu. Jako přívažek jsme přiložili malou Nicky. Víceméně se všichni shodli na tom, že Nicky je ataxická, pravděpodobně je ataxie provázena svalovou dystrofií, a asi by bylo nejlepší jí spapat. Gasák zůstal na operaci, a tak jela malá Nicky domů sama. Na zpáteční cestě jsme přiložili malou Apokalypticu, obě jsme odvezli do Bratronic. Mimča odstav od maminek vůbec neřešila.

7. 12. 2012 – Marshík odvezen novým majitelům. Jako kámoše má 2,5 letého hřebečka ČT, vypadají, že si spolu budou rozumět. Dnes jsme prodali a odvezli nové majitelce Nikol Trojové z Prahy Feebee. Feebee má nový domov ve Velké Chuchli . Melody přivezena z pastvin do Bratronic.

2. 12. 2012 – Dnes byla prodána a odvezena naše Mája. Doufám, že s ní budou noví majitelé, manželé Duškovi, stejně spokojení jako my.

26. 11. 2012 – Eman tak dlouho prudil Jiříka s nerespektováním ohradníků, byl schopen několikrát denně z ohrady odejít a zas se vrátit, až skončil u nás v bahňáku v Bratronicích

25. 11. 2012 – Dnes byla prodána a odvezena malá Mon Cherry paní Wolfové k Jablonci nad Nisou. Cherrynce se moc nechtělo, ale nastoupila a odjela vstříc novému domovu.

17. 11. 2012 – Prodán Marshík velmi sympatické paní Pavláskové z Petrovic u Rakovníka. Marshík u nás ještě chvíli zůstane ustájen.

16. 11. 2012 – Na pastviny do Přílep přivezená na ustájení klisna Sulinka s půlroční kobylkou po Countrym – Jackiíí

3. 11. 2012 – Dnes si Nájadu s Nicky odvezla naše kamarádka Market. Najádu jsme vyměnili za letošní klisničku welsh mountain pony – Trawel Apocalypticu – z Markéty bábiny – Menai Adenydd po Blažkových hřebci Centannials Ramon. Nicky i Apocalypticu si po odstavu odvezeme domů. Alexander byl dnes odvezen do výcviku k Aleně Zeusové.

23. 10. 2012 – Naší kamarádce Market byla prodána a odvezena naše kobská slečna Alpinhorse Carmen, doufáme, že jí bude dělat jen radost.

21. 10. 2012 – Dnes jsme se zúčastnili s Rose neoficiálních drezurek v Pticích, soutěže DD a DJ. V obou soutěžích se Rose s Míšou umístily na 1. místě. Markétka Lipinská zde měla závodní premiéru s Horeou, moc jim to slušelo a byly opravdu šikovné – zúčastnily se jezdeckých her a drezurky pro děti – krok, klus. Večer jsme odvezli do pronájmu Midnight Princess do Doubku u Říčan, její domovskou stájí se stala JK Marko, novou jezdkyní je šikovná Míša Haderková.

20. 10. 2012 – V poledne jsme našli na pastvině malou Florance s kolikou. Přes naše veškeré úsilí jsme klisničku ve 20:30 utratili. Florance byla letos naše nejlepší hříbátko, uhynula přesně na den v 6 ti měsících. Maminka Fiery Diamond (Píďa) byla odvezena do Bratronic.

20. 10. 2012 – Dnes byla prodána a odvezena Tess sympatické rodině do Dědkova. Tess je opravdu úžasná kobylka, v klidu se nechala chytit, odešla od stáda, sama absolvovala víc jak půl km cestu k vleku. V klidu se nechala naložit a odjela vstříc novému domovu.

19. 10. 2012 – Prodána Žabka 9ti-leté holčičce na Šumavu. Docela pěkně nastoupila a odjela. Doufáme, že budou noví majitelé s Žabinou spokojení, je fakt zlatá.

18. 10. 2012 – Odstavena Mon Cherry.

14. 10. 2012 – Odstavena Tess a spolu s Najádou a Nicky odvezeny na pastviny. Zájemci Najádu odřekli, zbytečná ztráta 3 hodin našeho času.

12. 10. 2012 – Funnyho jsme nalezli na pastvině s teplotou, a to měl jet za dva dny do nového domova. Když se daří, tak se daří. Přivezen z pronájmu Cipísek.

12. 10. 2012 – Dnes u nás byla fotit Blanka Satranová. Fotky jsou super, moc děkujeme.

06. 10. 2012 – Zaplacena záloha za Fandu (Ah Funny Five Stars). Dnes měla být odvezena a prodána Tess, noví majitelé se nakonec rozhodli pro Najádu, přijet by si pro ni měli příští víkend.

05. 10. 2012 – Máme dodělanou kruhovku!!!

23. 9. 2012 – Romantic stále žije, stojí, kouká, box po infuzích celý zechcaný, ale bobek nikde. Už není veselý, je smutný a unavený. Vím, že boj o život pomalu prohrává. Stav se pomalu zhoršuje a opět začíná jevit koliku. V poledne se mu začínají zhoršovat sliznice, je na něm vidět, že dobojoval. Nechceme ho trápit, když víme, že to nemá smysl. Romantic je kolem 13 hod utracen, odchází na věčné pastviny ušetřen dalších bolestí. – A já vím, že dalšího koně vezu na kliniku, na tohle prostě nemám. Romantiku sbohem, byl si fakt velký bojovník, bohužel byl tvůj život příliš krátký. Nikdy nezapomeneme.

22. 9. 2012 – Boj pokračuje, začínáme zvažovat, zda koně nedovézt alespoň na konzervativní terapii na kliniku. Operace stále možná je, kůň vypadá dobře, ale nekadí. Cenová relace je však 45 – 50 tis s 25% šancí na přežití. Romantic doplatil na krizi, pokud bychom některá hříbátka prodali, operaci bychom měli z čeho zaplatit, ale bohužel jsme neprodali ani jediné. Konzervativní metodu na klinice odmítají, utratit si ho můžeme doma. A tak další den pouštíme infuze, dáváme nálevy, děláme masivní klystýry. Za velkou pomoc děkujeme Gábině Maceškové z Babyhorse centra. – Nachodili jsme spoustu kilometrů, Romantic byl zlatý, neustále chtěl papat a bylo těžké mu vysvětlit, že to prostě nejde. Měl o všechno zájem, o psi, traktory ( a já marně doufala, že ne naposledy). Ten kůň chtěl strašně žít, každé další ráno jsme se modlili za bobík, velký, malý, jakýkoliv, ale nebyl žádný.

21. 9. 2012 – Držíme koně na infuzích a opakujeme nálevy. Romantic chce papat, ale žádný bobík.

20. 9. 2012 – Ve 20:30 večer volá Míša, že Romantic má koliku. Je mu zle. Dost zle. Konzultujeme stav s klinikou, tentokráte jsme přesvědčení, že koně znovu nevezeme. A tak začíná boj o život. – Do 4 hod do rána držíme koně na infuzích a nálevech, dostává silná sedativa a analgetika. Ve 4 odjíždíme, kůň leží, na nic nereaguje, a my se s ním loučíme. Je hrozné vědět, že koni dokážete operací pomoci, ale vy ho tam kvůli financím nevezmete. Byla to hrozná noc. Ráno na nás z boxu koukal kůň, vcelku veselý a živý. Boxík bohužel bez jediného bobíku.

14. 9. 2012 – Jedeme si pro Romantica na kliniku. Máme velikou radost. Operace stála 35 tisíc, asi mě omejou, ale radost z živého koně je veliká.

12. 9. 2012 – Eda byl na výcvik odvezen do Soběslavi k 14-ti leté Petře Boháčové a 10ti-leté Beátě Špinettiové, uvidíme jak se jim bude dařit v nadcházející sportovní sezoně. Držíme palce.

11. 9. 2012 – Romantic žije a vypadá dobře. Ťuk ťuk, modlíme se snad všichni.

8. 9. 2012 – Noví majitelé Feebee z důvodu stěhování do Švýcarska odstoupili od smlouvy, takže Feebee je opět k dispozici.

8. 9. 2012 – Závody Kováry. Po dvou hodinách spánku jsme vyrazili na hobby závody s Rose na drezury, s Countrym na skoky. Rose absolvovala závody po delší tréninkové pauze kvůli úrazu šlachy, a bez jízdárny se trénuje na okolních loukách docela blbě. I tak Rose s Míšou předvedly hezký výkon, v Z skončily třetí z dvanácti, v L třetí z pěti. – Country s Lenkou v první soutěži – 80 cm vybojovali první místo. Lenka tentokráte jela jak o život, normálně se snaží chodit hopity tempem, ale jsou to hobíčka a nízký, tak proč nezkusit trochu zabojovat. V dvoufázové soutěži 90/100 Country v druhé fázi první skok shodil, byly tam samé bubáky, Country podobné skoky už dlouho neviděl (plůtky, bedničky, vodní příkop), ale skákal moc hezky.

7. 9. 2012 – Jana našla na pastvině našeho Romantica zavaleného s kolikou. Hned jak jsem ho viděla, bylo mi jasné, že je to průšvih. Sotva se ploužil, neustále lehal a bylo mu fakt zle. Po aplikaci analgetik se mírně zlepšil, ale stále mu bylo zle. Takže jsme opět stáli před rozhodnutím, zda koně na kliniku vézt či ne. Protože jsem měkota a neměla jsem srdce mladého koně utratit, skončil na infuzích a Péťa hnal domů pro vlek. Jet v pátek odpoledne s koněm s kolikou přes Prahu bylo za trest. Romantic nám málem rozmlátil vlek a to měl v tu dobu silná analgetika. Dojeli jsme na kliniku a po sonografickém vyšetření šel kůň na sál. – Diagnóza – lineární cizí těleso v malém kolonu, nevědělo se, zda vůbec půjde vyndat, jak hodně je střevo poškozené, a jestli není žaludek plný dalších žíní. Romantic totiž sežral kámošovi hřívu, nalezeny byly i dva malé 10ti cm provázky zřejmě ze staré sítě, v létě senem nekrmíme. Kamarádka Jana si stěžovala, že dva dny předtím někdo jejímu ročnímu paintovi oškubal hřívu. – Po vyndání cizího tělesa střevo jevilo známky velkého poškození, sliznice byla pořezaná, objevovali se ischemické fleky. Nakonec se kůň neutratil, ale byla nám doporučena za dalších 12 hodin reoperace s případnou resekcí nekrotického střeva. Operace za dalších 25 tisíc. A to jsme nevěděli, jestli nejsou další žíně ještě v žaludku a mohly by se posunout opět do poškozeného střeva. – Vzdali jsme to, buď Romantic přežije s jednou operací, nebo ne. Byli jsme připraveni na to, že střevo do dvou dnů odumře, šance na přežití dle docentky Mezerové minimální. A tak jsme v noci domů odjížděli se slzami v očích.

1. 9. 2012 – Po dlouhé době jsme vyrazili s Countrym na skokové závody do Zdic k Martinu Blažkovi, bez skokové přípravy. Měli jsme k dispozici pouze jeden skok z kavalet týden před závody, jinak Country naposledy skákal na jaře právě na soustředění u Martina. Country přešel oba parkury 90 cm, 100 cm čistě, bez jakéhokoliv zaváhání. V první soutěži jsme skončili na sedmém místě, v druhé na třetím. Country je profík.

19. 8. 2012 – Dnes jsme si domů přivezli naší starou známou Žabku, Žabku známe od p. Janotky, kde jsme měli léta ustájené koně. Žabka bude působit v naší pony školičce, než se odstaví našim klisnám hříbátka.

17. 8. 2012 – Dnes jsme vykastrovali Deninku, takže žádná štěnátka už bohužel nebudou.

16. 8. 2012 – Přijel nám Holík zaregistrovat hříbátka – díky Janiným boxům jsme všechny hříbátka zvládli bez problémů pochytat a načipovat.

12. 8. 2012 – Příprava placu na kruhovku.

11. 8. 2012 – Zamluvena Feebee.

8. 8. 2012 – Limetka je březí.

5. 8. 2012 – Ilja přijel kvůli rtg Sáry – Sárinka vypadá ok, noha se mu docela líbí, malá Nicky mi přijde lepší, vypadá, že je docela slušně ataxická, nohy za sebou tahá, ale jinak je aktivní. Tak nějak jsem byla smířená s eutanázií klisničky, Ilja jí chtěl dát ještě čas, a tak si šmatlá po výběhu v Bratronicích a mě neustále vrtá v hlavě, jestli ataxie (jestli to je vůbec ataxie) mohla vzniknout po úraze, nebo zda je malá „jetá“ po mamince.

4. 8. 2012 – Jsme našli malou Nicky obtížně pohybující se po pastvině – různě za sebou tahá nohy, zadek má celý oteklý, máme podezření na frakturu pánve.

1. 8. 2012 – Odií je březí. Apina neříjí, folikul se místo zvětšování zmenšuje, šance na zplnohodnotnění cyklu je malá, a tak připouštění odkládáme na příští rok.

29. 7. 2012 – Horea zapůjčena malé Markétce Lipinské do sportu. Držíme palce, aby si vzájemně sedly a doufám, že je brzy uvidíme na kolbištích.

18. 7. 2012 – Přivezena klisna Limetka na připuštění Countrymu, přivezena Vinií na připuštění Bonsajovi, Mona je březí a Karsen se po Ravenovi narodil nádherný rezatý hřebeček

17. 7. 2012 – Narozena hnědá klisnička welsh pony typu cob Alpinhorse Fairy z Fragrance po Ravenovi, naše poslední jedenácté hříbátko.

9. 7. 2012 – Připuštěná Bjuty Bonsajem.

8. 7. 2012 – V 0:30 hod se narodila nádherná klisnička Najádě, v době kdy my jsme inseminovali cizí klisnu v sousední stáji. Najáda porodila bez problémů sama, my jsme dorazili v době, kdy hříbě vstávalo, Najáda ještě ležela. Najáda je vzorná matka a je na mimi patřičně pyšná.

30. 6. 2012 – Bjuty se narodil nádherný ryzáček – hřebeček Alpinhorse Bacardi. Bohužel opět nečůrací. A tak jsme absolvovali znovu cestu ke Gábině do Baby-horse centra a hřebeček dostal katetřík. Již druhý den naštěstí močí sám. Gábině opět za pomoc děkujeme, bez ní bychom furt lítali do Brna.

23. 6. 2012 – Dnes jsme se zúčastnili šampionátu welsh pony a cob v Hradci Králové s dvěma klisnami – Moorkieker Horea a Alpinhorse Midnight Princess. Letos jsme byli velmi úspěšní – Lead Rein jsme pro jistotu nestihli, Horea skončila ve své třídě třetí ze tří, a Píďa sedmá z osmi. Hold ne každý rok je posvícení.

22. 6. 2012 – Přivezena Odií na připuštění Bonsajovi, Sagita Countrymu a Mona Ravenovi./p>

17. 6. 2012 – Dětský den Bratronice. Dnes jsme se zúčastnili dětského dne v Bratronicích s Horeou, Takýšem a Májou. Koně byli stateční, zvládli skákací hrad, hasiče v akci a kupu dětí s nedočkavými maminkami. Hlaavně pro Máju to byla velká premiéra. Naštěstí to všichni zvládli na jedničku.

15. 6. 2012 – Připuštěná Editka Bonsajem.

12. 6. 2012 – Připuštěna haflinga Milka p. Hrdiny z Řep Countrym.

7. 6. 2012 – Anitce se narodila rezavo-bílá kobylka. Zatím rezavá, jen zadek má prokvetlý, ale bude celá bílá. Letos již pátá kobylka. Super.

5. 6. 2012 – Mona a Sagita odjely domů.

4. 6. 2012 – Bonsajovi se narodila nádherná kobylka z Dollom Helloween.

3. 6. 2012 – Jsme se s našimi 3 poníky (Takýš, Apina, Horea) zúčastnili dětského dne ve Bělči. Pro poníky to byla první velká akce, všichni byli moc hodní. Než se děti otrkaly, nejvytíženější byla Apina s Takýšem, pak i ti nejmenší chtěli na Takýška a Horeu. Apina se na závěr spokojeně pásla v hloučku dětí. Myslím, že děti měly z poníků opravdu velkou radost.

1. 6. 2012 – Prodali jsme a odvezli malou Beny rodině Paulisové do Tuřic u Brandýsa. Beny krátce po seznámení s ostatními koníky z pastviny utekla, nechala se honit přes 3 vesnice a svému novému páníčkovi rozbila brýle i obočí. Nechybělo mnoho aby kobylka vběhla na dálnici. Naštěstí všichni zúčastnění přežili a Beny si snad brzy zvykne.

1. 6. 2012 – Countrymu opět přivezena problémová Lucinka, má pouze 1 vaječník, říje jsou u ní nevyzpytatelné. Lady jsme dnes odvezli do Přílep na pastviny, Lais a Píďu zase do Bratonic na obsednutí.

31. 5. 2012 – Countrymu přivezena na připuštění Sagita Terezy Jirglové z Unhoště.

30. 5. 2012 – Přivezena na připuštění Mona s hřebečkem Matějem po Ravenovi. Mona byla připuštěna znovu Ravenem.

27. 5. 2012 – Ladyně se narodil krásný plavý hřebeček – Alpinhorse Marschmallow.

25. 5. 2012 – Dnes byl Raven poprvé pod sedlem v terénu. Je to druhý Country, vzhledem i dopředností.

24. 5. 2012 – V ČR licentován Pretoria Raven (8,1b), Alexander (8b), Karlen Edmond (7,5b). Všichni hřebci se inspektorovi moc líbili.

21. 5. 2012 – Elisabeth odjíždí domů.

20. 5. 2012 – Dnes se narodila Galině malinká ryzka po Bonsajovi. Lucce gratulujeme k novému přírůstku.

18. 5. 2012 – Obsednutý i Alexander, nic neřešil, super.

17. 5. 2012 – Beruška zjištěná březí.

13. 5. 2012 – Šipka je březí, odvezena domů. Přivezena Countrymu na připuštění WPBr Elisabet po Great Pleasure.

12. 5. 2012 – Dnes se Nigele narodil nádherný hřebeček – smíšený bělouš.

9. 5. 2012 – Raven, Gastík, Eda obsednuti, dnes na nich Míša poprvé seděla, všichni v pohodě.

6. 5. 2012 – Countrymu se narodila holčička Jackie Storm z klisny Jasná. Majitelce gratulujeme.

5. 5. 2012 – Stefi konec říje, odvezena domů. Přivezena Anitka zpět do Bratronic, termín má v polovině června. Míša odjela na soustředění s Rose do Loděnic.

1. 5. 2012 – Lucinka stále říjí, ale stále kope. Gábina jí vyšetřuje, je po ovulaci, a tak bez připuštění jede zase domů. – Lenka s Countrym absolvovali skokové soustředění s Jaroslavem Jindrou u Martina Blažka ve Zdicích. – Editha, Tabary a mimina odezeny do Přílep. Dnes jsme přivezli Editku od Gábiny, hříbě mělo katetr naštěstí jen 1,5 dne, pak už čůralo samo. Gábině za pomoc moc děkujeme. Přivezena WPBr Stefi na připuštění Bonsajem.

30. 4. 2012 – Přivezena na připuštění Countrymu opět Lucinka, kobylka říjí, ale kope, nepřipuštěna.

29. 4. 2012 – Bjuty s malou Meggí odvezeny do Přílep.

28. 4. 2012 – Dnes nás na neoficiálních drezurních závodech v Kovárech reprezentovala Míša s Rousinkou. V Z2 říjící Rose objevila na oprácku hřebce, ve cvalu vypadla do klusu, a ještě k tomu nacválala na blbou nohu, což jí jinak moc hezky zajetou úlohu zkazilo. I tak se však dokázali umístit na 3-tím místě z 16 koní. L0 byla bez chybky, kobyla šla fakt luxusně, s Míšinou precizností nám bylo jasné, že tentokráte je 1. místo naše. A bylo. Myslím, že opravdu právem. – Gratulujeme. – Felina s Píďou a miminama odvezeny do Přílep, Beruška odvezena domů.

26. 4. 2012 – Narozená isabelka kobylka od Tabary a isabelák hřebeček od Editky. – Na dnešek jsme měli domluveného kováře, a jak tak přijíždím k ohradě, před bránou stojí hříbě. Malá žlutá kobylka bez maminky. Hříbátko se nechalo chytit a zaparkovat do boxíku. Jasnou kandidátkou byla Editka. Chytám Editu, ta chodí s ocasem nahoru, mlíko jí stříká, jen se mi nezdá pipka, bez modřin a otoku, jak kdyby mimi vypadlo jinudy. Vláčím kobylu do boxu a pak mi to nedá, kontroluju i Tabary. Jaký to byl šok, když jsem objevila krvavé nohy a nateklou pipku. S klidným svědomím bych hříběti dovláčela jinou maminu. Pro Tabary to byla léčba šokem, Tabary svá hříbátka bezmezně miluje, je na nich totálně závislá a mimi jí klidně vypadne z ohrady a ještě odejde pryč. To bylo radosti, když viděla mimi v boxíku. – Kovář už netrpělivě stepuje, a tak mu přivádíme Countryho. Sotva se sundali podkovy, Péťa mi volá, že Editka rodí. Když jsem doběhla, hříbátko již bylo z půlky venku. Nádherný kluk isabelák – a já strašně chtěla holčičku. Klučík je šikula a s bumbáním nemá problém. Odpoledne opět volá Péťa, má pocit, že hřebeček nečůrá. Doufám, že se plete, ale po příjezdu do Bratronic je jasné, že Editky chlapeček má opět čůrací problém. Tentokráte míříme do Baby horse centra ke Gábině Maceškové, hříbátko katetrizujeme a doufáme, že bude v pořádku.

24. 4. 2012 – Bonsaj – odběr čerstvého spermatu. Připuštěna klisna Dam Angie, český sportovní pony po Bohemian Freyr.

22. 4. 2012 – Do Bratronic dovezen Bonsaj s Gastíkem, od Petry z Krt přivezeny welsh part bred klisny Mája (Dollom May Magic), malá Mája (Dollom Amors Magic) a Meggí (Luckymagic Mega Magic). Mája je matkou Dollom Moonlighta.

20. 4. 2012 – Dnes se Fiery Diamond narodila nádherná kobylka Alpinhorse Florance – světloulinká isabelka – mazlivá, krásná. Musím říct, že Píďa dává opravdu pěkná hříbátka a ještě k tomu holčičky. – Přivezena haflinga Vivien Edmontovi na připouštění, do Bratronic dovezen Eda s Ravenem. Camilla a Melody odvezeny do Přílep, přivezena isabela Patti ze Zaječova Ravenovi na skok, říjí Šipka, Beruška i Vivien.

19. 4. 2012 – Přivezena Beruška (x painta) na připuštění Ravenovi.

15. 4. 2012 – Přivezen Country do Bratronic. Zatím se chová slušně, ale až přijedou ostatní chlapečci to bude řevu.

14. 4. 2012 – Přivezena na připuštění Ravenovi wpbr Šipka z Teplic, chodí do výběhu se Sárinou a je z nich nerozlučitelná dvojka, dokonce spolu stáli v boxíku. Odvezena Lootah, paintka naší kamarádky do výcviku.

7. 4. 2012 – Dovezli jsme si domů od Magdy Skalické schvácenou Apassionatu, dcera Anitky po Gobíkovi, fakt zlatá kobylka. Uvidíme, zda se nám podaří její problém s kopýtky zvládnout.

6. 4. 2012 – Přijela Countrymu na připuštění pěkná kobylka. Bohužel jsme říji nejspíše prošvihli, a tak kobylka nepřipuštěná odjela domů a dorazí na další říji. Těšíme se – tedy hlavně Country – byl fakt natěšenej.

5. 4. 2012 – Felině se narodil ve 3 hod ráno nádherný plavý hřebeček. Felinku porod dost vysílil, mimi bylo pěkný klacek, když jsem viděla ty obrovská kopýtka, tak jsem se bála, že ho nevyplkne. 3 noci jsme s Felinou spali ve stáji, v den porodu jsme nainstalovali kamerový systém a alarm a mohla jsem spát v maringotce. Nebýt alarmu, porod bych nejspíš zaspala. Po počáteční nedůvěře jsem z alarmu nadšená.

4. 4. 2012 – Cherry nabourala do hrazení a roztrhla si nohu – docela hezky, ale na šití to nebylo. Ať žijou hříbátka.

1. 4. 2012 – Camille se narodila krásná hnědá klisnička Carmen, tentokráte bez jakýchkoliv známek blížícího se porodu, tudíž bez dozoru, u Melody jsme spali 5 dní, Camilka nás ušetřila probdělých nocí. Dnes jsme z Paceřic přivezli Rose, z koule se stal sporťáček, vypadá dobře a dle Míši je i moc šikovná.

31. 3. 2012 – Na pastviny do Přílep přivezen Rico – Ravenovo mimi z Pohádky.

29. 3. 2012 – Melody se v 6 hod ráno narodilo dlouho očekávané mimi – krásná hnědá klisnička Moncherry. Melody nás dlouho natahovala, veliké krystalky měla dva dny a obrovvské vemeno cca týden dopředu. Malá Cherry měla problémy s hledáním vemínka, sama se napila až po 4 hodinách, mlezivo dostala flaštičkou.

9. 3. 2012 – Přivezena na připuštění klisna Lucinka hřebcem Dollom Countryboy.

10. 3. 2012 – Táta pomáhá se zavedením elektřiny do boxů, první boxíky už nám svítí.

7. 3. 2012 – Bagrujeme vodu, voda bude natažena celým výběhem.

16. 3. 2012 – Odvezeny kobyly do Přílep – Píďa, Lais, Táňa, Beny

24. 3. 2012 – Další tři hříbata odvezeny do Přílep – Rosa, Rosnička, Feebee

6. 3. 2012 – Šárce – Shagya arabka bez PP – byla u nás loni na připouštění Bonsajem se narodila nádherná rezatá klisnička. Majitelům gratulujem ke krásnému novému přírůstku.

3. 3. 2012 – Odvezeni kluci do Přílep – Eman, Romantic, Abraxas. Byli nadšení z obrovského prostoru a lítali jako o život.

21. 2. 2012 – Alex převeden ke Kristýnce, má dva nové kámoše – Kristýnky Gringa a Brixíče. Má luxusní boxík, vzornou péči, hodné kamarády, k nám se vrátí po dokončení hřebčích výběhů.

11. 2. 2012 – Gastík odvezen zpět do Přílep, do Bratronic přivezeny kobyly (Píďa a Tabary).

9. 2. 2012 – Felinku jsme našli mimo ohradu s roztrženou pipkou, bez zašití se to bohužel neobešlo, Felinka byla zlatá. S porodem si dává načas, zatím nemá žádné vemínko a to by měla mít termín 22.1.

7. 2. 2012 – Máme schůzku ohledně stavby našeho baráčku.

29. 1. 2012 – Alex – enukleace bulbu. Docela se budil, oko ho hodně bolelo, dostal hodně anestetik, vzhledem k silné dávce sedativ vstával blbě, ale nebyl ztřeštěný, zkoušel to opatrně, párkrát to neustál a zase chvíli ležel. Snad se oko bude hojit dobře a my si brzy zvykneme na důlek. Alexovi držíme palce aby si na slepotu brzy zvykl. – Využili jsme volného místa v přepravníku, a tak Gastík (Alpinhorse Great Ginger) přišel o kuličky a je z něho valášek. Kastraci vůbec neřešil, jediné, co ho trápilo byl ten ošklivý košík a nedostatek papání. – Sáře se uvolnil další kostní sekvestr v místě píštěle, uvidíme, zda se píštěl bude stahovat. Na procházkách doslova řádí, vyhazuje, chodí po zadních, lítá jak o život – všude to klouže, takže zatím jen na vodítku.

28. 1. 2012 – Na 20 minut jsme se stali majiteli 23 leté plnokrevné klisny Habeš, vloni dala hřebečka po Countryboyovi. Klisna měla být utracena, vzhledem k tomu, že babča stále dobře fungovala a majitelům se do eutanázie také moc nechtělo, věnovali nám ji i s výbavou a my jí rovnou odvezli a předali naší kamarádce Jasaně do Vinařic. Péťa prostě dalšího žrouta financí nechtěl, máme svých dost. Habeš přejeme alespoň tu 25. Povahově je to zlatíčko. – Gastík a Alexandr převezeni do Bratronic.

26. 1. 2012 – Našli jsme Alexandra s vypíchlým levým okem. Oko bylo nateklé a visely z něj krvavé cáry tkáně. Z oka jsme vyndali kus dřeva. Alex o oko bohužel přijde.

24. 1. 2012 – Sára rtg – noha je stále pevnější, dochází k další osifikaci kosti, výduť v kosti má tendenci se pomalinku stahovat, prohnutí kosti se zatěžováním postupně remodelizuje a kost se postupně srovnává. Kultivace z píštěle vyšla negativní. Na prošláplé spěnce se tvoří hezké osteofyty – asi tam bude mít slušnou artrózku. Chodí dobře, v klusu skoro čistě. Sára je nyní 9 měsíců po úraze, 3 měsíce od sundání kastu. Chodí na procházky, do výběhu zatím vzhledem k hroznému bahnu nechodí.

14. 1. 2012 – Přivezeni na ustájení dvě další hříbátka Trawel Abraxas a Wildmane Rosnička. Obě hříbátka jsou z hřebčína Wildmane a jsou na prodej!! Sára chodí den ode dne lépe, cválá, kluše, vyhazuje. Prošláplá noha je již uzavřená, ale prošlap je stále veliký. Píštěl na zlomené noze se otevřela a noha nyní hodně hnisá.

5. 1. 2012 – Dnes se nám po roce podařilo chytit a vystrouhat divokou Fragrance!! Sáře po opakovaných ztrátách podkůvky s pružinou byla přidělána botička s prodloužením.

1. 1. 2012 – Anabáze se senáží. Koně nám načli senáž, třetina stáda to málem odnesla schvácením. Oddělit koně od senáže byl téměř nadlidský výkon. Každý den jsme večer odcházeli s vědomím, že senáž je tentokráte dobře zabezpečená, a každý den ráno jsme zoufalí nacházeli přežrané koně v jetelové senáži. Zdolali plachty, dvojitou ohradu, zátarasy z obrovských slámových balíků. Horní část výběhu jsme proto úplně uzavřeli. Díkybohu všichni přežili včetně nás.