Menu Zavřeno

Aktuality 2013

12.12. 2013 – Dnes odjel do nového domova náš malý Bacardi, sám přišel, nechal si nasadit ohlávku, odešel od ostatních koníků a sám nastoupil a odjel. Byli jsme na něj patřičně hrdí. Nové majitelce Kateřině Prušákové k tak úžasnému koníkovi gratulujeme.

11.12. 2013 – Odvezena naše klisna Trawel Miss Bell na kliniku do Heřmanova Městce kvůli ošetření píštěle na čelisti. Klisně byly vytrženy 2 zuby a ještě tentýž den byla odvezena zpět domů. Za velkou vstřícnost děkujeme celému týmu kliniky HM a za dopravu a dlouhé čekání Radkovi Pečínkovi a Ditě Kunové.

14.11. 2013 – Prodán krásný letošní hřebeček Alpinhorse Excellent sympatické Šárce Pašťálkové do Nového Knína. Doufáme, že se s chlapcem setkáme na nějaké výstavě.

9.11. 2013 – Kastrace ročních hřebečků Expensive Boye a Bacardiho.

4.11. 2013 – Přivezen Dagwood Royal Rumble.

2.11. 2013 – Hubert v Žilině. Dnes jsme se zúčastnili hubertovy jízdy v Žilině se 4 koňmi – já (Petra) – Samuel, Martina – Cheva, Káťa – Melody a Eliška – Hari. Všichni koníci byli vzorní, dobře jsme se svezli, příští rok se opět těšíme. A kdo si myslíte, že nedobrovolně opustil svého partnera? Petruška přece, aneb Samík byl veselý.

30.10. 2013 – Vrácena klisna Tabary z pronájmu.

10.10. 2013 – Zakoupen a od Mojmíra přivezen 3-letý hřebec welsh pony sekce C Neuaddparc Welsh Reply importovaný jako hříbě z Walesu.

5.10. 2013 – Jsme se zúčastnili závodů v Praze na Gabrielce. Eliška Šírová s Chevou (70 cm, 80 cm) a Martina Doubnerová se Samuelem (70 cm, 80 cm). Cheva absolvovala oba parkury s lehkou chybou, Samíček šel nižší parkur čistě, vyšší s jednou neposlušností. Hezké závody, příjemný den.

4.10. 2013 – Přivezena chovná klisna Pretoria Dalila.

1.10. 2013 – Provedeny diagnostiky březosti – březí jsou všechny 4 klisny připuštěné Bonsajem (Edita, Bjuty, Miss Bell, Kaskáda).

28.9. 2013 – Dnes je to přesně 14 dní od Countryho kastrace a neuvěřitelné se stalo skutečností, z Countryho začíná být valášek. Pase se u kruhovky s kobylou, klidně stojí uvázaný pár metrů od kobyly, na vyjíždce si vykračuje za kobylou a hlavně je schopen žrát v klidu.

28.9. 2013 – Naše klisna Fiery Diamond v tréninku Mariny Novotné (Endurance centrum, Mníšek pod Brdy), dokončila dostih v Pasekách na stupni S (84 km) na krásném druhém místě, jejím partnerem tentokráte byla Anahita Meshabi, první byla její stájová kolegyně Shahkiraa s Marinou v sedle. Marině gratulujeme k dvojímu úspěchu.

22. 9. 2013Výstava v Lysé – Národní Šampionát Shetland pony. – Na výstavu jsme vyrazili se 3 poníky – Aprilkou, Anitkou a Apocalypticou. Aprilku jsme vystavovali v mini shetlandech, v konkurenci 4 koní (z toho 2 dvouletí) vybojovala nádherné druhé místo za Gádžou od Magdy Skalické (pro Magdu dvojí úspěch). Anitka musela nastoupit ve standartech, jelikož přerostla minísky o 1 cm, ve velké konkurenci dalších 9 klisen skončila druhá!!! Posuzovatelka byla učarovaná z jejího pohybu, řekla, že má fantastické chody. A i Apocalyptica do třetice přinesla druhé místo, pravda, sice jen ze dvou klisen, ale fellská klisna byla opravdu pěkná, nakonec se stala vícešampionkou MM klisen, posuzovatelce se tedy velmi líbila. Apocalyptica se jí nezdála v dobré kondici. – Všechny tři byly zlaté, stály způsobně na uvazišti celý den, obě mladé se chovaly ve výstavním kruhu jak profíci, ochotně se nechaly vodit, klusaly. Anitka byla neuvěřitelná v pohybu, měla jsem co dělat jí uklusat, kluše velmi rychlým prostorným klusem. Je bombastická a její druhé místo v kvalitní konkurenci klisen je velkým úspěchem. – Všem pomocníkům děkujeme, bez vás by to nešlo. Jako bonus jsem si z Lysé od Péti dovezla úžasnou chřipku!

21. 9. 2013Závody na chabech. – Na Chaby jsme vyrazili opět se Samíčkem a Chevou. Tentokráte Marťa startovala první s Chevou v soutěži na limitovaný čas, skoky byly na mírách, docela nás výška překvapila, jízdárna byla mokrá a dost se koně bořili. Marťa s Chevou dokončili s jednou chybou, se Samíkem dokončila Marťa s čistým kontem, ale bohužel s pomalejším časem, takže po velmi hezkém parkuru skončili bez pentličky. Eliška tentokráte absolvovala pouze jeden parkur, a to s Chevou soutěž 80/90 cm. Byl to její první parkur na této výšce, šla čistě, moc pěkně, výsledkem bylo úžasné 3. místo. Super den.

15. 9. 2013 – Náš plemenný hřebec Dollom Countryboy vykastrován, k dispozici je stále mražené sperma. Doufám, že se Countrymu nová životní etapa bude líbit.

7. 9. 2013 – Dnes jsme vyrazili se Samičkem a Chevou na závody do Kovár, Cheva byla přihlášená na 70-tky s Marťou i Eliškou, Samík na 80/90 opět s Marťou i Eliškou. Cheva dokončila oba parkury s jednou chybou, s Eliškou v základním kole, s Maťou v druhé fázi. Šla moc hezky. Samík se také snažil, ale na druhou fázi s bubákama musíme ještě potrénovat. V 70 cm naštěstí žádné bubáky nebyly. I tak máme radost, holky si vzhledem k špatným tréninkovým podmínkám nevedli vůbec špatně.

31. 8. 2013Výstava v Plasích. – Výstava měla hodně hororový scénář. Vyrazili jsme dle plánu, ale nejdřív Daniela nechytila Fragrance, pak se nechtěli nechat chytit mimina. Baileys hodila snad 20× zádíčka, bojovala jako o život a nehodlala se vzdát. Pak se nám kobyly s hříbatama málem nevešly do vleku. Zvolili jsme delší cestu a rázem jsme měli hodinový skluz. Koně s bodlákama, a jak na just, jak se výstavy vlečou, pozuzovatel nasadil rychlé tempo a my nestíhali nic, myslela jsem, že to vzdáme. Fragrance jsme vystavovali jako první – jen tak tak jsme stihli vyměnit ohlávku. Já se převléct nestihla – běhala jsem v teplákách jen s bílým tričkem, kobyla zbytky bodláků v hřívě, nohy sice vyšamponované, ale černé. Byla to ostuda. Fragrance se bála reproduktorů a zametala se mnou, přišlo mi to jako výsměch výstavám. Skončili jsme 3. ze čtyř. – Posuzovatel mi vytkl nohy a hřívu a upozornil mě, že bychom s upraveným koněm skončili mnohem lépe. Co jsem mu měla říct, že jsme měli vyrazit o den dřív, nebo nebrat tolik koní. Útěchou nám mohla být porážka naší konkurentky Limetree Perfect Combination. – Následovala sekce B, kde byly vystaveny 4 klisny (z toho 3 naše). Posuzovateli se nejvíce líbila Tabary, druhá skončila Bjuty, třetí cizí klisna Limetree Mossy a naše šampionka Editka byla poslední. Tabary se pak stala vícešampionkou sekce B, šampionem se stal Prigo’s Frisbee. Tabary jako nejlepší klisna sekce B získala připuštění tímto hřebcem zdarma. Z hříbátek dle předpokladů zvítězil Excellent nad Baileys, v celkovém šampionátu se však již neumístil. Smolnou tečkou na závěr byla registrace hříbat, kdy na naše 2 hříbátka zbyl jen jeden čip, a tak byla zapsána pouze Baileys. A z čeho jsme měli radost? Fragrance byla moc šikovná, dokonce nám z ohrádky utekla a pak se nechala chytit. Excellent se na ohlávce choval jako profík a Baileys se po počátečních nesnázích docela slušně naučila chodit na vodítku. Následovala cesta domů opět ve vozíku s koňmi.

24. 8. 2013 – Fiery Diamond v tréninku Mariny Novotné s jezdkyní Zuzkou Nedbalovou dokončila v kolesách 80 km (stupeň S) na 5. místě z 30-ti startujících a získala cenu kondice !!!! Velká radost a velká gratulace.

24. 8. 2013 – Jsme vyrazili s Chevou a Countrym na závody do Zdic. Před naložením jsme zjistili, že Cheva říjí, super. Naložili jsme Chevu a Country vcelku způsobně vlezl k ní, a tak jsme vyrazili. Cheva byla přihlášená do soutěže 60/70 cm jak s Eliškou, tak s Martinou. S Eliškou se nám podařilo podcenit opracování, i zkušebního bubáka jsme napoprvé nedali a aniž bychom stihli skok opravit, opracování na kolbišti skončilo. Eliška i trenér Lenička dostali sprďáka, a šlo se na věc. Po dvojí neposlušnosti na 1. skoku (seděl tam na bobku fotograf) jsem myslela, že ani neodstartujeme. Fotograf byl vyhozen a ejhle, my odstartovali. Zbytek parkuru šla Cheva moc hezky, nic neřešila a skákala pěkně, do druhé fáze s bubákem jsme naštěstí nepostoupily. – Marťu jsme na oprácku podrtily, bubáka několikrát skočily za jiným koněm a povedlo se. Cheva s Marťou zajely moc hezký čistý parkur. – Eliška s Countrym pak absolvovali soutěž do 90 cm se žolíkem. Šli moc hezky bez chyby. Soutěž do 100 cm opět bez chyby a s mašlí (3. místo). Vzhledem k silné říji Chevy, Country odmítl nastoupit vedle ní, on chtěl nastupovat, ale na kobylu. Domu jsme museli jet na dvakrát. Nicméně den se vydařil a my spokojeně odjeli domů.

16.- 18. 8. 2013 – Klára Kumičíková s naší klisnou Iron Lady Moonlight se umístila na krásnném 5. místě na MČR ve skocích děti do 12ti let na pony kategorie A. Obě kola na stupni L šla čistě, v S dokončily s lehkou chybkou. Gratulujeme.

19. 8. 2013 – Kontrola březosti Melody a Feliny, obě jsou březí.

17. 8. 2013 – Jsme jeli trénovat s Countrym (Eliška Šírová) a Chevou (Marča Doubnerová) na Svárově. Bonsaj vypuštěn do stáda kobyl – Editka, Bjuty, Kaskáda, Miss Bell.

15. 8. 2013 – Dovezen Bonsaj od Jindry Müllera a Šárky Kaskáda do Přílep. Do pronájmu odvezen Takýš a Cipísek, radost budou dělat dětem z Hředlí.

7. 8. 2013 – Vrácena Horea z nájmu.

30. 7. 2013 – Country odběr spermatu, připuštěná Odeta a klisna Lakaluta z Olomouce. Přivezen Nory Samíček, 13-ti letý ČT valášek.

24. 7. 2013 – Diagnostiky březosti s Gábinou. Mona a Cherry bohužel nejsou březí, a naše neplánovaně připuštěná Melinka samozřejmě březí je. Zatím máme 4 klisny březí. Haflinga Milka připuštěná Countrym, chlaďaska Píta březí po Countrym.

2. 7. 2013 – Dnes se narodil Sagitě po Countrym krásný černý hřebeček.

1. 7. 2013 – U nás byla fotit Blanka Satranová, moc děkujeme za super fotečky.

29. 6. 2013 – Jsme se zúčatnily Bludiček ve Pticích s koňmi Cheva (Martina Doubnerová) a Camilla (Karolína Novotná). Naše dvojice dorazila bez bloudění do cíle, poslední jsme neskončily, počasí bylo super, až na roztržená záda naší Meginky to byl příjemně strávený den.

25. 6. 2013 – Jsme se zúčastnily semináře přirozené komunikace s Míšou Jordánovou ve Vinařicích u Jasany Hladové (Petra, Lenka, Babeta, Karolína, Marcelka). – Přivezená hříbátka z Černošic. Ginger Babe (klisnička naší kamarádky Lucky Jiravové) dovezena na pastviny do Přílep.

21. – 22. 6. – Mezinárodní šampionát welsh pony a cob Hradec Králové. – Hradec byl pro nás dlouho nevyřešený, věděli jsme, že pojedeme, ale nevěděli s kým a kdy. Nahlášená byla Trawel Rosa, Bacardi, Tabary a Bonsaj. Tabary měla vézt kamarádka Daniela, té však na poslední chvíli vybouchla doprava a my řešili dilema, zda odvézt své koně, či Daniele malou Jackii Storm a pouze jednoho svého koně. Po zohlednění všech faktorů jsme se rozhodli pro druhou verzi. V pátek odpoledne jsme nakonec vyráželi směr Hradec s Jackie Storm (dcera Countryboye) a Limetree Fragrance. Obě nastoupily skvěle. Cestu jsme zvládli bez problémů, zvládli jsme i zastávku v KFC, koníky ubytovali a den završili přípravou spacího prostoru v autě. Druhý den brzy ráno jsme vyrazili do Mnětic pro Bonsaje. Přípravy a čištění jsme zvládli bez větších obtíží, až na Boníkova šílená dvojnásobná kopyta, byl to masakr s tím vybavením, co jsme měli, snažit se je alespon trochu zkrátit. – Samotná výstava pro nás byla úspěšná. Bonsaj vyhrál svou třídu, kategorii a celou sekci B, získali jsme stužky, pohár, spoustu cen a obraz. Fragrance byla ve své třídě sama, dále se již neumístila, ale vypadala dobře a hezky se nosila, sama naklusala a chovala se vzorně, takže super. Zvládla i svod a nechala se změřit, inspektorovi se líbila, a tak máme HPK se 7,8 b. Na akcelerační program jsme bohužel nedosáhli. – Jackie Storm byla 1. ze tří hříbat. Moc se mi líbil tříletý Karambol po Countrym. – Cesta domů proběhla bez komplikací, výlet se nám moc líbil, poděkování si zaslouží Péťa za odvoz, Daniela za večeři, Marťa a Anežka za pomoc s přípravou koní, Renda za předvedení Fragrance, Lucka Jiravová za odvoz holek do Hradce a ostatní, na které jsme zapomněli.

16. 6. 2013 – Dnes jsme prodali Ravena do rodinné stáje slečně Kňourkové do Varnsdorfu, okr. Děčín. Před odjezdem měla být inseminačně připuštěná klisna Cherry. Hřebce jsme odebírali na Melody a Raven byl tak rychlý, že místo odběru Melody připustil. Opakovaný pokus skončil stejně, a tak máme zaděláno na neplánované mimi. Raven se již vícekrát odebíral na fantomu, na kobyle jsme to zkoušeli poprvé. Klisna Cherry byla nakonec připuštěna naživo před odjezdem hřebce do Děčína. Fragrance neříjí, doufáme, že je březí.

12. 6. 2013 – Přivezena Felinka z Baby-horse centra v Mníšku. Přivezena Alpinhorse Maybe Lucky (Maruška). Bjuty se narodila nádherná rezatá klisnička Alpinhorse Baileys.

10. 6. 2013 – Teplokrevná klisna Mona připuštěná Countrym.

7. 6. 2013 – Chladnokrevná klisna Píta připuštěná Countrym.

5. 6. 2013 – Bacardi a Expensive Boy odděleni do hřebčího stáda, přivezl se i paintík od Maxe, tak máme na pastvině roční hřebečky tři. – Kamila a Karsen jsou březí po Ravenovi.

27. 5. 2013 – Odií se narodila krásná hnědá kobylka po Bonsajovi.

17. 5. 2013 – Fragrance přidána do výběhu k Ravenovi.

24. – 26. 5. 2013 – První pražská výstava welsh pony a cob na Chabech. Vyrazili jsme s 8- člennou ekipou. Třemi prcky (Alpinhorse Bacardi, Wildmane (Trawel) Apocalyptica, Trawel Rosa), Ájou- Dollom Amors Magic, Vazan Camillou, Tabary a Editkou – Apollon Edith Piaf s prckem Alpinhorse Excellent. Katka Lipinská dovezla Moorkieker Horeu, Haderkovi zase Píďalku (Alpinhorse Midnight Princess), dorazilo pět hříbátek Bonsaje, dvě Countryho a jedno Ravenovo. – Zúčastnila se i Laiska a námi odchovaná Carmenka – welsh cob. – Získali jsme spoustu stužek. – Za sekci A – T. Apocalyptica (2. ze 3), T. Rosa (1. ze 2) – sekce B – A. Bacardi (1. z 1), A. Excellent (1. z 1), Tabary (1. z 5) + vícešampion sekce B, Editha (3. z 5), Horea (5. z 5) – sekce D – Vazan Camilla (2. ze 2) – sekce WPBr – Dollom Amors Magic – Ája (3. z 8) – mladý vystavovatel – Míša Haderková s Alp. Midnight Princess 2. místo, Markéta Lipinská s Horeou – 5. místo – First ridden – Míša Haderková – 1. místo, Markéta Lipinská – 5. místo – Hříbata po našich hřebcích se většinou líbila, namátkou můžeme uvést: Wildmane Rosnička (Bonsay) – šampionka celé sekce B, Aragaj Honey (Bonsay) – šampionka ročních WPBr, Mona Lisa (Countryboy) – šampionka 2-3 letých sekce WPBr, šampion mladých, Laiska skončila na krásném čtvrtém místě z osmi. – Výstava byla i přes déšť povedená, hezké zázemí, dobré občerstvení. Za pomoc děkujeme všem zúčastněným, celému našemu týmu a příští rok opět na viděnou.

20. 5. 2013 – Byla u nás natáčet ČT1. Prodána a dvezena Meggí a Feebee. Hodně štěstí v novém domově přejeme oběma kobylkám. Karsen připuštěná Ravenem.

19. 5. 2013 – Připuštění Camilly Ravenem.

18. 5. 2013 – Felina připuštěna homozygotním strakatým PH hřebcem Pepsi Skippin Scoth majitelky Alice Machů, http://www.rancnavyhlidce.cz/chpepsi.php. Za vstřícný přístup děkujeme.

16. – 17. 5. 2013 – Odběry Raven a Alexandr – namraženy dávky.

14. 5. 2013 – Přivezena WMP Trawel Miss Bell

11. 5. 2013 – Emánek a Grandík prodáni p. Pohlreichové – nerozlučná dvojka – naši top pony pro děti. Zaplacena záloha za Midnight Princess.

5. 5. 2013 – Narozeno Editky mimi – kravičkovskej hřebeček – čůrající!!!! Alpinhorse Excellent.

5. 5. 2013 – Mona připuštěna Countrym.

4. 5. 2013 – Distanční premiéra Píďale – úspěšně dokončená soutěž Z – 50 km s Marinou Novotnou v Cehnicích.

1. 5. 2013 – Přivezena Dollom Amors Magic z výcviku od Šárky Němečkové. Felina odvezena do BHC ke Gábině do Mníšku na připuštění.

7. 4. 2013 – Rezervována Luckymagic Mega Magic.

6. 4. 2013 – Dnes byla do nového domova odvezena Fairy.

1. 4. 2013 – Vykastrován Crazy Weather a Rico.

30. 3. 2013 – Country přivezen ze Svárova zpět do Bratronic. Harry byl puštěn ke kobylám, byl hodný. – Přivezena Karsen a Cheva.

3. 3. 2013 – Prodána Lais sympatické slečně Míše Biskupové na Chaby.

2. 3. 2013 – Harry vykastrován. – V březnu byla přivezena Karsen (ČSP) a Cheva (A 1/1).

23. 2. 2013 – Předváděcí den v Mněticích. Country byl předveden ve volnosti a na skocích cca do 110 cm. Celý prodloužený víkend byl provázen většími či menšími katastrůfkami. Byla hrozná zima, v hotelu se moc netopilo, hned první den jsem odpadla s hroznou chřipkou. Country se také hezky představil, za skokovou řadou (nebo spíše nad ní) byl velký reprák, který hezky vyhrával, a tak se Country odmítal k řadě přiblížit, před skoky brzdil a snažil se raději skokům úplně vyhnout. Skákat začal až po vypnutí hudby, více jak 80 cm se nezkoušelo. Na samotné předvaděčce ho nechali skočit 110 cm, ostatní skákali více jak 130 cm. Nevěřili mu, nebo nechtěli, aby i velš ukázal, že umí skákat. Nicméně i tak se předvedl docela pěkně a myslím, že se líbil. – Bonsaj ve volnosti jezdil jak tryskomyš, nádherně se nosil, moc mu to slušelo. Prima předvedení, jen škoda, že nedostal možnost skákat ve volnosti. – Na zpáteční cestě jsme se potýkali se sněhovou kalamitou, měli jsme co dělat, abychom se dostali domů.

21. 2. 2013 – Country odvezen na předváděcí akci k Müllerům do Mnětic.

16. 2. 2013 – Byl od Mojmíra přivezen welsh cob Trehewyd Tywysog Hari, 6ti-letý hřebec welsh cob.

10. 2. 2013 – Dnes prodána Fairy. Do nového domova půjde na konci března.

7. 2. 2013 – Country ostříhán, okován, začíná skákat ve volnosti a chodit pod sedlo. Holky jsou z něj nadšený. Je na něm super svezení.

3. 2. 2013 – Raven utekl ke třem říjícím kobylám. Holky je našly ve výběhu spokojeně papající. Tak uvidíme komu se povede mimi.

3. 2. 2013 – Dnes byl Country odvezen na Svárov. Absolvuje tu přípravu na prezentaci hřebců v Mněticích.

5. 1. 2013 – máme facebookové stránky http://www.facebook.com/JKAlpinhorse

13. 1. 2013 – Dnes jsme si dobře zajezdili, bohužel ne na koni, ale s koňmi. Nicky, Apocalyptica a Apina byly odvezeny na pastviny do Přílep. Fiery Rose byla odvezena do Mratína k Míše. Bonsaj byl odvezen do Mnětic na připouštěcí sezonu. Pro Funnyho si přijela nová majitelka a odjel vstříc k novému domovu. Péťa byl docela smutný, teď se musíme modlit, aby Felinka znovu zabřezla, a dala stejně krásné mimi, akorát kobylku.

12. 1. 2013 – Dnes jsme vykastrovali letos tříletého Granda (Grand from Tofi) a dvouletého Emánka (Alpinhorse Evening Trip). Emánka je veliká škoda, byl to krásný hřebec, má top exteriér a povahu, byl by do chovu luxusní. My si však dalšího hřebce nemůžeme dovolit, a nový zájemce o hřebce do chovu se nenašel. Pokud se nenajde vhodný kupec, budeme mít luxusního valáška do pony školičky. – Country o kuličky jen tak tak nepřišel, na krátkou dobu bude působit v inseminačním centru u Mullera v Mněticích.

01. 01. 2013 – PF 2013